Jak Kupić Laptop Macintosh

Kupowanie laptopa Macintosh to nie to samo, co kupowanie zwykłego systemu komputerowego Windows.   Te dwa główne systemy obliczeniowe są nie tylko bardzo różne, ale także służą różnym odbiorcom użytkowników.

Doświadczeni ludzie wybierają komputery Typu Windows do zadań związanych z wydajnością, takich jak tworzenie prezentacji i tworzenie arkuszy kalkulacyjnych.    Laptopy Macintosh wykonują świetną robotę – ale windows wcześnie włamał się do gry, wskakując na arenę wydajności, a Macintosh wciąż był marzeniem grafików.   Poglądy zmieniają się powoli, więc lepiej trzymać się tej konwencji w chwili obecnej.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze laptopa Macintosh, które wpłyną na jakość laptopa Macintosh i przyjemność, jaką można uzyskać z pracy na nim.

Jednostki procesorów: podobnie jak System Windows, najnowsze laptopy Apple Mac używają dwurdzeniowego procesora Intel Core i5.   Naprawdę chcesz mieć pewność, że Twój rzekomy laptop Macintosh używa tego procesora lub najlepszego.   To, co robi różnicę w zarządzaniu zintegrowaną grafiką (bez karty graficznej) i pozwala laptopowi działać szybciej, wykonując prawie każde zadanie pod słońcem.

Nowoczesny laptop Macintosh może dostosować się do obciążenia pracą dzięki technologii Intel Turbo Boost.

  Prawdopodobnie nie w pełni rozumiesz prawdziwą wartość tej nowej technologii (chociaż możesz ją wygooglować) – ale możesz być pewien, że Twój nowy laptop jest wyposażony w nią.

Obsługa grafiki odbywa się za pośrednictwem procesora Intel HD Graphics 4000, który zapewnia grafikę o 60% szybciej.   Przekłada się to na płynniejsze dostarczanie grafiki do filmów i płynniejszą pracę podczas połączeń FaceTime.

Porty zewnętrzne: przed zakupem dowolnego komputera naprawdę trzeba zrozumieć porty, ale wymagają one trochę pracy nóg, więc uprośćmy to pytanie tutaj.   Twój laptop Macintosh powinien mieć co najmniej szybki Thunderbolt i dwa porty USB3.

Możesz dostać dobry laptop Macintosh tanio tylko z portami USB2, ale będziesz żyć, aby tego żałować.   W pewnym momencie będziesz chciał przesyłać dane z większą prędkością, a znajdziesz się w trudnej sytuacji.   Wymienione wyżej porty umożliwiają przesyłanie danych z prędkością światła.

HD Facetime: firma Apple zaktualizowała kamerę internetową HD Face Time dla nowego MacBooka.

  Upewnij się, że jest on zawarty w Twoim systemie.   Nowa kamera o wysokiej rozdzielczości z rozdzielczością 720p Twarz czas kamery umieszczone w cienkiej ramce tuż nad ekranem.   Zaktualizowana rozdzielczość aparatu została poprawiona trzykrotnie w nowej wersji MacBooka.    Zaktualizowana wersja będzie również zawierała aplikację „Face Time” firmy Apple, dzięki czemu możesz teraz wykonywać połączenia wideo z innymi użytkownikami iPhone ‚ a i iPoda, a nie tylko czatować na żywo.

Nowy gładzik: gładzik nowy Apple Macbook nie ma przycisków na szkle, więc jest więcej miejsca do śledzenia i klikania w dowolnym miejscu bez wpadania na przeszkody.   Szklana powierzchnia jest duża, gładka i wykwintne, i pozwala na korzystanie z gestów multi-touch, takich jak powiększanie, przewijanie, obracanie i Nowy „cztery palce” machnięcia.   Obsługuje również inercyjne przewijanie, dzięki czemu można łatwo przewijać duże biblioteki zdjęć lub dokumentów.
System Operacyjny: system operacyjny zawarty w każdym obecnym Macu to OS X Mountain Lion, który jest uważany za najbardziej zaawansowany system operacyjny na świecie.   Oczywiście, jest miejsce na kłótnię, ale nie ma argumentu, że chcesz, aby ten system operacyjny był zainstalowany na Twoim laptopie Macintosh, kiedy go zamówisz.   Jak już wspomnieliśmy, prawdopodobnie tak jest – ale uważaj, aby się upewnić.

Istnieje zbyt wiele zaktualizowanych aplikacji standardowych w tym systemie operacyjnym – których nie chcesz stracić.   W pakiecie z „Mountain Lion” jest Mac App Store, Safari, Poczta, wiadomości, kalendarz, kontakty, przypomnienia, notatki, Time Machine, FaceTime, Photo Booth, Game Center, iTunes, iLife (pozwala zrobić więcej ze wszystkimi zdjęciami, filmami i muzyką) i wiele więcej.

Plan ochrony AppleCare: Technologia Apple jest zastrzeżona, co oznacza, że możesz mieć problemy z uzyskaniem wsparcia, jeśli masz z tym problemy.   Najlepszą opcją jest uzyskanie ubezpieczenia, takiego jak plan ochrony AppleCare.   Prawdopodobnie otrzymasz bezpłatną usługę ze swoim laptopem Macintosh, ale nie zaszkodzi rozszerzyć go do trzech lat od daty zakupu.

Jest o wiele więcej rzeczy, które moglibyśmy tutaj uwzględnić, ale nie chcesz, żebym bzykał o FireWire, Bluetooth, głośnikach stereo i innych przyziemnych rzeczach.   Każdy system godny swojej soli będzie zawierał te cechy.

Laptop Macintosh, który kupujesz, który odwołuje się do możliwości opisanych w tym poście, z pewnością zwiększy koszt Twojego systemu – ale są one potrzebne, aby uzyskać dobrą wydajność teraz-i zwiększyć wydajność w przyszłości.  Laptop Macintosh tej jakości nie jest drogi i nie chcesz, aby nowy szybki zewnętrzny system dysku twardego pojawił się do użytku na USB3 – a Twój system jest ograniczony do USB2!

Należy pamiętać o tych kilku ważnych wskazówek i nie będzie rozczarowany w nowym laptopie Macintosh – i masz więcej zabawy z nim, jak również.