Google przejmuje Motorola Mobility w masowym wykupie-implikacje dla branży smartfonów?

Zgodnie z komunikatem prasowym Google dziś rano, Google zamierza kupić Motorola Mobility za aż 12 USD. 5 miliardów.

Google nabywa Motorola Mobility za 12 USD. 5 miliardów dolarów

O przejęciu Google mówi „” połączenie naładuje Androida, zwiększy konkurencję i zaoferuje wspaniałe wrażenia użytkownika.”Obecni akcjonariusze Motorola Mobility wygrywają w dużym stopniu, ponieważ kwota transakcji wynosi $ 40. 00 a czas, z premią 63% do ceny zamknięcia akcji Motoroli w zeszły piątek. Umowa została zatwierdzona przez rady dyrektorów obu firm. Chociaż ta umowa jest niewątpliwie pozytywna dla tych, którzy mają udziały w Google i Motorola Mobility, co to oznacza dla przeciętnego konsumenta?

Na początek, wielu z Was już wie, że Google jest twórcą popularnego systemu operacyjnego Android. Jest to system o otwartym kodzie źródłowym, który jest dostępny dla wszystkich producentów do integracji ze swoimi smartfonami. Motorola od dawna jest liderem w dziedzinie telefonów komórkowych i mobilnych aplikacji komputerowych. Dawno temu firma słynęła z linii telefonów RAZR. Od tego czasu rynek przesunął się o kilka lat świetlnych do przodu. Firmy zostały zmuszone do wprowadzania innowacji i posuwania się naprzód wraz z pojawieniem się nowoczesnych smartfonów, aby konkurować z linią iPhone ‚ a firmy Apple. Motorola zrobiła dokładnie to i zrobiła to z powodzeniem, gdy wprowadziła niezwykle popularną linię telefonów DROID do sieci Verizon. Oryginalne DROID, DROID 2, DROID X, DROID 3 i DROID X2 są produkowane przez firmę Motorola i są popularnymi i wydajnymi urządzeniami. Oryginalny Droid jest uznawany za popularyzację systemu operacyjnego Android. Motorola Mobility ma nadchodzący smartfon, który ma zostać wydany 8 września na Verizon: Motorola DROID Bionic, potężny dwurdzeniowy telefon 4G LTE.

Ponieważ Google wkrótce przejmie kontrolę nad Motorola Mobility, oznacza to kilka rzeczy zarówno dla firm, jak i rynku.

Po pierwsze, Google będzie teraz miał własnego wyspecjalizowanego producenta sprzętu. Chociaż wcześniej Google produkowało oprogramowanie i polegało na innych firmach produkujących telefony do uruchamiania swojego oprogramowania, teraz może robić jedno i drugie w jednym miejscu. Oznacza to, że przyszłe telefony Motoroli muszą być zoptymalizowane i wydajne, a sprzęt zoptymalizowany pod kątem idealnej pracy z oprogramowaniem Google. Znamy inną firmę, w której obecnie występuje: Apple.

Teraz, gdy Google kontroluje Motorola Mobility, będzie mógł działać jako silniejszy konkurent iPhone ‚ a firmy Apple. Oznacza to nie tylko szybsze, bardziej wydajne, zoptymalizowane i zoptymalizowane telefony z Androidem na horyzoncie, ale także ostrą konkurencję dla Apple. Powinniśmy zobaczyć, że Google zacznie używać Motorola Mobility do produkcji najlepszych telefonów z Androidem w najbliższej przyszłości. Ale istnieją również potencjalne obawy dotyczące konkurencji na rynku.

Z Google now na czele Motorola Mobility i zoptymalizowaną maszyną do produkcji oprogramowania i sprzętu, czy to wyprowadzi z biznesu innych konkurentów Androida? Google mówi, że nie. W dzisiejszym komunikacie prasowym firma ogłosiła, że ” Motorola Mobility pozostanie Licencjobiorcą Androida, a Android pozostanie otwarty. Google będzie zarządzać Motorola Mobility jako osobną firmą.”Jak dobrze wiedzą konsumenci, nie jest to Gwarancja Umowna, a Google może później zmienić zdanie i zezwolić na Androida tylko na urządzeniach Motorola Mobility podobnie jak licencjonowanie Apple iOS tylko na własne urządzenia. Zakładając, że Google pozostawia licencje otwarte dla wszystkich producentów Androida, konsumenci nie powinni obawiać się, że nowa firma wycofa się z działalności innych producentów Androida. Chociaż nowe Telefony Motorola Mobility mogą okazać się lepsze od innych urządzeń z Androidem od innych producentów, istnieje ogromna różnorodność na rynku i wiele różnic między producentami: otwarte oprogramowanie Android pozwoli innym firmom pozostać w biznesie i nadal czerpać zyski z urządzeń Pomimo nowego partnerstwa.

Zakładając, że Google pozwala systemowi operacyjnemu Android pozostać otwartym, powinno to być wielką wygraną dla konsumentów. Ostrzejsza konkurencja z Apple powinna zmusić Google i Apple do wprowadzania innowacji w zawrotnym tempie, aby prześcignąć się nawzajem na rynku smartfonów. Oznacza to szybsze i bardziej wydajne smartfony i systemy operacyjne obu firm.
Aby uzyskać komunikat prasowy działu relacji inwestorskich Google, Kliknij tutaj.

Co sądzisz o fuzji? Daj nam znać poniżej!